Українська академія друкарства
  • E-mail: imt.uad.lviv@gmail.com
  • Телефон: +(380)-67-793-1638

9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка.

news

9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.
Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.

Любив чай із ромом та модний одяг.

Цікаві факти про Тараса Шевченка:

1. Тарас Шевченко був невисокого зросту – трохи більше 164 см.
2. Улюбленим напоєм Тараса був чай із ромом.
3. У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса Григоровича Шевченка.
4. 1384 – стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено в світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 – в 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї тощо. Перший пам’ятник Тарасові Шевченку встановили в 1881 році в місті Форт-Шевченко.
5. Найменше в світі видання Кобзаря має розмір близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко. Створив його український майстер Микола Сядристий. Гортати сторінки збірки можна лише кінчиком загостреного волоска через їхній неймовірно крихітний розмір.
6. За життя Кобзаря більше цінували як художника, ніж як поета. Він був улюбленим учнем Карла Брюллова, а в 1860 році був удостоєний звання Академіка гравіювання від Імператорської Академії мистецтв за гравюру за картиною Рембрандта Притча про робітників на винограднику.
7. 500 м² − площа найбільшого портрета Кобзаря. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового будинку за адресою проїзд Садовий, 30, і внесений до Книги рекордів України. Графіті малювали ночами протягом двох тижнів.
8. У 2002 році на території невизнаної Придністровської Молдавської республіки з’явилася оновлена 50-рублева банкнота з портретом Тараса Шевченка на лицьовій стороні. Раніше в обігу тут були купюри в 50 000 рублів із зображенням пам’ятника Тарасові Шевченку перед університетом в Тирасполі.
9. Основну освіту Кобзар отримував всього лише 2 роки в церковно-приходській школі. Багатьма знаннями поет зобов’язаний баронесі Софії Григорівні Енгельгардт, яка навчала його польської та французької мов, але основні знання мов Тарас отримав від лакеїв.
10. Поет завжди одягався досить модно, оскільки добре заробляв у Петербурзі, будучи успішним портретистом. У своєму щоденнику він писав про величезне задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша за 100 рублів, що було значною сумою для того часу.
11. 2500 рублів – еквівалент 45 кілограмів срібла – саме стільки було витрачено на викуп поета з кріпацтва. Заробити таку фантастичну суму зміг Карл Брюллов, написавши портрет Василя Жуковського і продавши його на аукціоні. За деякими даними, частина грошей була надана імператорською сім’єю. 400 рублів виділила сама імператриця Олександра Федорівна і по 300 рублів – спадкоємець престолу Олександр II і княгиня Олена Павлівна.
12. 15 років – стільки поет провів в Україні за все життя. У 14 років він виїхав із України з поміщиком Енгельгардтом, якому прислужував із дитинства, і потім приїжджав в Україну лише погостювати.
Інформація з сайту:
https://znayshov.com/News/Details/210richchia_vid_dnia_narodzhennia_tarasa_shevchenka_informatsiino_metodychni_materialy


Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів

ЗАЯВА
Правління Громадської спілки
«Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»
щодо спроби Міністерством освіти і науки України ліквідувати шляхом реорганізації Українську академію друкарства У видавничому співтоваристві України глибоку стурбованість викликала озвучена в. о. ректора Української академії друкарства, єдиного в Україні автономного закладу вищої освіти, який готує фахівців видавничої справи, поліграфії та книжкової торгівлі, інформація щодо підготовленого в черговий раз Міністерством освіти і науки України рішення про ліквідацію Академії як юридичної особи шляхом реорганізації та приєднання її до Національного університету «Львівська політехніка». Навіть за мирних часів подібне рішення не мало би права на існування. А в умовах війни, коли видавнича галузь вже зазнала і продовжує зазнавати важких кадрових і матеріальних втрат і як креативна, соціокультурна галузь потребує посиленої уваги та підтримки з боку органів влади, рішення про реорганізацію головного галузевого вищого закладу профільної освіти є поспішним, необдуманим і вкрай небезпечним для вітчизняного книговидання. Львівська академія друкарства — це жива історія національного книговидання, і її ліквідація означатиме повне ігнорування тієї сутнісної й націє- та державотворчої функції, яку виконує національна книга. Адже жодні процеси відновлення та розбудови української державності і соціально-культурний та економічний розвиток неможливий без якісно підготовленого, професійного кадрового ресурсу. Запропоноване ж Міністерством рішення спрямоване проти забезпечення національного книговидання таким ресурсом. З огляду на вищевикладене, Правління Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» висловлює свою незгоду з таким рішенням Міністерства освіти і науки України і вимагає збереження Української академії друкарства як автономного навчального закладу вищої освіти.
Правління
ГС «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»


23 лютого за ініціативи членів трудового колективу та органів студентського самоврядування відбулося розширене засідання Вченої ради Української академії друкарства.

news

23 лютого за ініціативи членів трудового колективу та органів студентського самоврядування відбулося розширене засідання Вченої ради Української академії друкарства. На ньому ректор Богдан Дурняк проінформував колектив про зустріч з ректором НУ «Львівська Політехніка» — Юрієм Бобалом та прокоментував інформацію опубліковану центром комунікацій НУ «ЛП». На зустрічі обговорювалось, що офіційної інформації від Міністерство освіти і науки України про реорганізацію УАД не надходило. Українська академія друкарства —самодостатній та ефективний галузевий ЗВО, який надає якісні освітні послуги з підготовки фахівців, виключно за вузькоспеціалізованими галузевими освітніми програмами. Тому, в даний час немає підстав для реорганізації академії. Тим більше, що в академії та інших ЗВО Львова найближчим часом відбуватимуться ротаційні процеси керівників закладів вищої освіти, що безсумнівно не сприятиме жодній оптимізації чи реорганізації.
У виступах членів Вченої Ради зазначалось:
1.В УАД сконцентровано потужний науково педагогічний потенціал видавничо-поліграфічної галузі, що складає 80% наявних в Україні докторів та кандидатів наук, а отже, будь-яка реорганізація призведе не до посилення, а до послаблення цього потенціалу.
2.УАД має сучасну, галузево спрямовану матеріально-технічну базу, тому внаслідок приєднання її до іншого ЗВО, вона не зможе бути покращена.
3.Усі акредитовані освітні програми відповідають державним стандартам вищої освіти, стосовно досягнення ними всіх необхідних компетентностей. Вони мають об-ґрунтування їх галузевості, унікальності та є успішно акредитовані НАЗЯВО.
4.Академія характеризується фінансовою стабільністю, студентоцентрованими підходами та сучасними формами організації навчального процесу, активною міжнародною діяльністю та успішною роботою внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Всі виступаючі зазначали, що підстави для реорганізації УАД — відсутні.
Вирішили:
Звернутись до органів державної влади та відповідних їх структур, з вимогою зупинити можливу реорганізацію академії. УАД є критично важливим ЗВО для функціонування економіки, державотворення та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період воєнного стану. Академія відіграє важливу роль в інформаційній безпеці держави, і надалі, в майбутньому відіграватиме особливу роль на звільнених територіях, які сьогодні насичені російською пропогандою.
Відділ інформаційного забезпечення УАД


!!! Обʼєднання від Міністерство освіти і науки України України
У чому небезпека?

news

Обʼєднання від Міністерство освіти і науки України України
У чому небезпека?
У січні заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв’ю виданню “The Ukrainians” заявив,що через скорочення кількості випускників шкіл має відбутися зменшення або укрупнення кількості закладів вищої освіти:
«З кожним роком фінансування закладів, які не дотягують до певних визначених критеріїв, буде зменшуватися. Зростати фінансування буде для тих, які виконують критерії, закладені у формулі розподілу коштів між закладами вищої освіти, тобто для тих, які спроможні»- Михайло Винницький. То що ж таке «певні визначені критерії»? Чи це формулювання дає розуміння громадськості, студентам, ЗВО, застосувати їх для себе чи і надалі працювати автономно. Аж ніяк.
Сьогодні всі розуміють,які напрямки у освіті мають стати пріоритетними — медицина, військова справа, підготовка педагогів і, навіть слова заступника міністра Михайла Винницького це підтверджують:
«Пріоритетною має стати фахова (освіта), бо саме цей сектор буде ключовим для відбудови України після перемоги».
Та невже ми будемо відбудовувати Україну без дитячих книжок, шкільного підручника, художньої та навчальної літератури?
Адже , щоб подолати наслідки війни ми повинні сформувати освітні цінності саме через книги. З огляду на це, не менш важливою галуззю для відбудови України є видавничо - поліграфічна справа.
Українська академія друкарства є єдиним в Україні фаховим поліграфічним ЗВО, який готує фахівців усього спектру спеціальностей, що обслуговують видавничо-поліграфічну та пакувальну галузь, книгознавство та книгорозповсюдження.
То чому ж УАД не є стратегічно важливим у очах МОН ?
Раніше МОН вже планувало об’єднати національний університет імені Каразіна та педагогічний університет імені Сковороди, але довівши важливість збереження власної автономії студенти та адміністрація університету імені Сковороди вберегли його від ліквідації. Докладаючи всіх можливих зусиль, на такий ж результат чекає Українська академія друкарства, адже, саме книга єднає епохи і покоління, материки, народи й племена…
#збережемоУАД
Інші джерела за даною тематикою:

Сайт Твоє місто!

Сайт Гал-Інфо

Сайт Твоє місто!


"Вітання від колективу: Успішний захист докторської дисертації Володимира Сабата"

news
news
news

Вітаємо нашого викладача, доцента, к.т.н. Володимира Сабата з успішним захистом на спеціалізованій вченій раді Української академії друкарства докторської дисертації. Бажаємо як найшвидше отримати підтвердження!


Вступне заняття з дисципліни «Системи управління електронним документообігом»

news
news
news

12 лютого в нас розпочався освітній процес, весняний семестр. Вступне заняття з дисципліни «Системи управління електронним документообігом» було проведено зі студентами групи Дк-5м біля експонатів виставки «Інформація: еволюція носіїв інформації». Професор кафедри Орест Хамула ознайомив зі своєю колекцією носіїв інформації, показав та розповів як з часом змінювалися матеріали на яких передавалася інформація.


news
news
news

На кафедрі відбулася щорічна звітна науково-практична конференція викладачів та аспірантів Української академії друкарства. На цій конференції ми ознайомились з доробками як викладачів кафедри, так і наших аспірантів. Дискусія була жвава та було багато побажань в наступних наукових дослідженнях.


Вручення дипломів магістрів

news
news

23 січня відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів магістрів нашим випускника. Дипломи магістрів вручав ректор академії професор доктор технічних наук Богдан Дурняк. Віримо, що ми ще не раз з Вами зустрінемося, щасливої Вам життєвого шляху.


news
news

19 січня відбулася конструктивна розмова з нашими стейкхолдерами директором видавництва «Свічадо» паном Богданом Трояновським та заступником директора видавництва паном Віктором Древняком. На зустрічі нами було розказано про наші напрацювання в напрямку електронних видань, а саме збереження та оцифрування стародруків, створення електронних мультимедійних видань, використання імерсивних технологій в поліграфії, використання штучного інтелекту. Напрацювали спільні плани по співпраці. Теж було обговорено нашу освітню програму підготовки спеціалістів з «Технології електронних мультимедійних видань» та їх зацікавленість в наших випускниках.


news
news
news

18 січня 2024 року мали змогу зустрітися он лайн з нашим партнерським вузом у місті Харкові, а саме з колегами з Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеца кафедри комп’ютерних систем і технологій професором доктором технічних наук Андрієм Гордєєвим та доцентом к.е.н. Євгеном Грабовським. Під час розмови, обговорили спільні проблеми в освітньому процесі, колеги поділилися процесом акредитації освітньої програми такою як в нас. Було запропоновано тримати і на далі гарні дружні стосунки у співпраці та в удосконаленні наших освітніх програм «Технологія електронних мультимедійних видань» по підготовці спеціалістів другого магістерського рівня.


Відкритий діалог з випускником: Зустріч з директором агенції "Гал-інфо"

news
news

17 січня відбулася зустріч викладачів кафедри з недавнім нашим випускником, а тепер сейкхолдером Андрієм Маринюком, директором агенції інформації та аналітики «Гал-інфо». Під час зустрічі було обговорено нашу освітню програму та пропозиції, які б слід було внести з огляду особи, яка провчилася на цій освітній програмі. Гостем було зазначено актуальність даної освітньої програми та шляхи її оновлення. Домовлено і надалі зустрічатися та обговорювати всі новини електронного видавництва та засобів масової інформації. Було отримано запевнення про те, що пан Андрій прийде до магістрів і поділиться своїм баченням та особливостями ведення інформаційного порталу в мережі Інтернет.


news
news
news

16 січня відбулася зустріч проектної групи по розробці та вдосконаленні освітньої програми «Технології електронних мультимедійних видань» другого освітнього ступеня магістр з головою ЕК та нашим випускником Назарем Сорокою. Під час розмови було відмічено актуальність даної освітньої програми та шляхи її вдосконалення. Також Назар Сорока поділився своїми враженнями стосовно тематики та захистів магістерських робіт, які відбулися на нашій кафедрі в грудні 2023 року.


Йорданські відвідини в Українській академії друкарства

news
news

15 січня 2024 року студентські капелани отець Мар'ян Мисяковський і диякон Віталій Лозинський завітали з Йорданським благословенням в Українську академію друкарства. Колядою відвідини звеселяли учасниці квінтету Misericordia.


Вітання з прийдешнім Новим роком

news

Колектив кафедри вітає колег та партнерів з прийдешнім Новим роком. Нехай 2024 рік принесе нам настання перемоги, повернення всіх українських воїнів до своїх родин та повернення спокійних часів.
Шановні наші друзі та партнери,
Ми дуже раді привітати вас.
Полиште справи всі і на столі папери,
Бо наближається Новий Рік до нас.
Залиште в стороні ви кризу,
Та курсом сильно так не переймайтесь,
Не думайте, що гривня йде до низу,
Та паніці не дуже піддавайтесь.
А будьте ви до свят готові,
В цей радісний та новорічний час,
Хай вам щастить! Будьте здорові!
Вітаємо з Новим роком вас!


Відбулася щорічна Конференція трудового колективу Української академії друкарства

news
news

28 грудня 2023 року відбулася щорічна Конференція трудового колективу Української академії друкарства, на якій зі звітом за період роботи з січня 2023 року до грудня 2023 року виступив ректор УАД, професор Богдан Дурняк. Розпочинаючи звітну доповідь, Богдан Васильович зазначив, що «звіт Ректора – це спільна праця колективу: підсумки здобутків, досягнень , помилок та перспектив подальшого розвитку академії в умовах воєнного часу». Передусім у своїй доповіді ректор проаналізував результати цьогорічної вступної кампанії, освітнього процесу, окреслив основні досягнення в науковій діяльності, розповів про результати досліджень та перспективи їхнього впровадження відповідно до стратегії розвитку академії . Основними акцентами промови стали такі ключові напрямки, як: фінансова діяльність та соціальний захист працівників, міжнародне співробітництво, покращення матеріально-технічної бази, оновлення навчальних лабораторій, студентського містечка та безпека освітнього процесу в умовах воєнного стану для усіх учасників освітнього процесу. На завершення звітної доповіді Богдан Васильович подякував всім науково-педагогічним працівникам, співробітниками, студентству, профспілці, керівникам підрозділів, деканам, завідувачам кафедр, проректорам за плідну спільну роботу.


Захист кваліфікаційних робіт магістрів на кафедрі Інформаційних мультимедійних технологій

news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news

На кафедрі Інформаційних мультимедійних технологій відбулися захисти кваліфікаційних робіт за освітньою програмою «Технологія електронних мультимедійних видань» освітнього ступеня магістр. Цього року головою екзаменаційної комісії був наш випускник, кандидат технічних наук Назар Сорока, який працює на фірмі Gears of Leo AB (м. Стокгольм, Швеція) на посаді Senior Product Designer.
Вітаємо наших випускників із закінченням магістратури!
Бажаємо Вам світлої дороги на шляху до самостійного життя, особистісного росту і впевненості у всьому.
Прийміть найтепліші напутні слова, які сказані від душі. Удачі Вам і всіх найкращих побажань!
Ми дуже Вас любимо, сильно вами пишаємося і віримо у Вас!


Колектив кафедри вітає всіх колег з Різдвом Христовим!

news

Христос рождається! Хай цьогорічне Різдво принесе нашій країні Перемогу, знищить все зло, а доля більше не буде випробовувати нас на міцність! Хай Господня сила та опіка будуть завжди поряд, зміцнюють нашу віру, розтоплюють наші серця та дають нам впевненість робити успішні кроки!


Привітання ректора академії з Різдвом Христовим

news

Вельмишановні професори, викладачі, працівники та студенти Української академії друкарства та Львівського поліграфічного фахового коледжу УАД!

Сердечно вітаю Вас із Різдвом Христовим та прийдешнім 2024 Новим роком!
Рік, що минає, поставив перед людством нові виклики і вже зайняв своє місце в історії. Святкуючи Різдво Христове з року в рік, ми заглиблюємося в таїнство народження Сина Божого та розмірковуємо про значення цієї знаменної події в історії нашого багатостраждального народу. Цього року, коли в українському небі ворог намагається приглушити сяйво Різдвяної зорі своїми ракетами і бомбами, нам варто звертати увагу на те, що Христос сьогодні прийшов, щоб народитися в тілі замученої, розп’ятої і пораненої України. Святкувати Різдво в умовах сьогодення означає не боятися небесної радості серед моря сліз і крові, дозволити різдвяній радості вселитися в наші серця, і стати запорукою нашої стійкості й незламності, та здатності переборювати всі життєві виклики. 2023 рік пройшов у складних і тривожних для нас і нашої держави обставинах та особливо гостро підкреслив визначальні для нашого суспільства пріоритети, головними серед яких є протидія зовнішній агресії, безпековий статус України та реалізація євроінтеграційних процесів нашої держави Перед академією і надалі стоїть важливе завдання готувати висококваліфікованих фахівців, для видавничої справи, пакувальної індустрії, , медіакомунікацій, графічного дизайну та поліграфії, які формують інформаційний та соціокультурний простір держави. У переддень Різдвяно-новорічних свят сердечно зичу нашій Україні перемоги над споконвічним ворогом та мирного щасливого життя у відбудованій країні! Хай світло Вифлеємської зірки зігріває серця наших захисників і захисниць на полі бою, а Вам і Вашим родинам, вельмишановні колеги та дорогі наші студенти, бажаю, щоб тепло родинних домівок зігрівало Ваші душі, а світло Різдвяної зірки вказувало шлях до добра, миру та злагоди!

Христос рождається! Славімо Його!

Ректор академії Богдан ДУРНЯК


На вченій раді Академії було нагороджено Почесною грамотою Міністерства професора кафедри Ореста Хамулу

news
news

На вченій раді Академії було нагороджено Почесною грамотою Міністерства професора кафедри Ореста Хамулу за ініціативу та наполегливість, професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України. Приєднуємось до привітань.


На базі нашої кафедри відбувся міжкафедральний науковий семінар

news
news
news
news

На базі нашої кафедри, 21 листопада, відбувся міжкафедральний науковий семінар на якому було представлена на розгляд докторська дисертація доцента нашої кафедри Володимира Сабата на тему «Методологічні основи інформаційних технологій захисту документообігу в ієрархічних автоматизованих системах управління». За результатами якого було рекомендовано дисертацію до захисту на спеціалізованій вченій раді. Бажаємо Володимиру Сабату завершення роботи та успішного захисту.


Відзнака за доповідь магістрів на студентській науковій конференції УАД

news

Вітаємо наших студентів магістрів, які відзначені дипломами за активну участь та цікаві доповіді на студентській науковій конференції УАД в секції «Видавничо-поліграфічна та інформаційні технології». Бажаємо подальших успіхів у освітній та науковій роботі.


Участь у 2-му міжнародному семінарі із соціальної комунікації та інформаційної діяльності в цифровому світі

news
news
news

9 листопада 2023 року викладачі кафедри доцент Світлана Васюта, професор Орест Хамула та аспірантка кафедри Соломія Дорош взяли участь у роботі 2-му міжнародному семінарі із соціальної комунікації та інформаційної діяльності в цифровому світі та виступили з темою «Визначення вагомості факторів у виборі імерсивної технології для відтворення творів мистецтва».


У Львові відбувся Молитовний сніданок

news
news

3 листопада 2023 року у Львові відбувся Молитовний сніданок — починаючи з 2019 року, вже втретє. На спільну молитву за українське військо та перемогу в стінах Українського католицького університету зібралося духовенство, військові, освітяни, медики, волонтери, соціальні працівники, представники обласної та міської влади. Перший у світі Молитовний сніданок організували у 1953 році в Америці. (https://velychlviv.com/pryhodyty-i-dyvytysya-odyn-odnomu-u-vichi-u-lvovi-vtretye-vidbuvsya-molytovnyj-snidanok/?fbclid=IwAR0qyjhcG8ArvrvLVSqfhYjzcXS_9LxZHrtl1VfKCOA6FFTVITXp0OJOkv0).


Начальник навчального відділу академії та професор нашої кафедри Орест Хамула, відвідав з дружнім візитом поліграфічне підприємство

news
news
news

Начальник навчального відділу академії та професор нашої кафедри Орест Хамула, відвідав з дружнім візитом поліграфічне підприємство ТОВ “ВИДАВНИЧИЙ ДІМ “УКРПОЛ” (м. Стрий, Львівська область). В рамках відвідин було обговорено подальшу співпрацю, можливість навчання за дуальною формою освіти та було оглянуто їх виробничі потужності.


Візит генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Ігорович Шаров.

news
news
news
news

15 вересня 2023 року в Українську академію друкарства завітав генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Ігорович Шаров. Представник МОН разом з керівництвом академії оглянув матеріально-технічну базу: навчально-наукові лабораторії віртуальної та доповненої реальності, цифрових адитивних технологій, центр інклюзивної освіти та ін. У стінах Української академії друкарства Олег Шаров провів нараду з Радою директорів закладів фахової передвищої освіти Львівської області та Радою ректорів закладів вищої освіти Львівщини. На зустрічі з ректорами ЗВО Львівщини та членам Вченої ради академії Олег Шаров представив доповідь «Системно-структурна трансформація вищої освіти: війна, повоєнне відновлення, євроатлантична інтеграція», в якій, зокрема, йшлося про переосмислення ролі й завдань коледжів та університетів в розвитку економіки, держави та суспільства. Особливу увагу доповідач акцентував на актуальних законопроєктах, модернізації освітніх програм та всебічній підтримці Збройних Сил України для наближення нашої перемоги!⠀⠀


"Українська академія друкарства уклала угоду з ТОВ "ВИДАВНИЧИЙ ДІМ "УКРПОЛ"

news
news

16 серпня 2023 року Українську академію друкарства відвідала делегація поліграфічного підприємства ТОВ “ВИДАВНИЧИЙ ДІМ “УКРПОЛ” (м. Стрий, Львівська область), яка привезла попередньо узгоджену УГОДУ про співпрацю з Академією підписану директором цього підприємства Сергієм Ковальчуком. Від ТОВ “ВИДАВНИЧИЙ ДІМ “УКРПОЛ” академію відвідали начальник юридичного відділу Іван Мокрицький та менеджер по роботі з персоналом Сергій Мороз.


Урочистості з нагоди вручення дипломів бакалаврів.

news
news


Професор кафедри Орест Хамула взяв участь у роботі одноразової спеціалізованої ради ...

news

Професор кафедри Орест Хамула взяв участь у роботі одноразової спеціалізованої ради по захисту дисертації на тему «Інформаційна технологія оцінювання якості адаптації книжкових видань для осіб з проблемами зору» Зацерковного Ростислава на здобуття наукового ступеня доктора філософії з спеціальності 126 інформаційні системи та технології.


Захисти бакалаврських кваліфікаційних робіт бакалаврів

news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news

27 червня на кафедрі інформаційних мультимедійних технологій відбулися успішні захисти бакалаврських кваліфікаційних робіт бакалаврів. Бажаємо успіхів у подальшому! Очікуємо Вас, хто бажає продовжити своє навчання у магістратурі.


news
news

Участь в семінарі для адміністраторів про нові можливості системи StrikePlagiarism.com: пошук перекладеного плагіату, доступ до бази даних УкрІНТЕІ, та інших можливостей системи..


⚡️Е-квиток у Львові. Студенти, це звернення до вас. Подавайте документи на е-квиток.

Подати їх можна у  шести пунктах подачі документів. У ЛКП «Львівавтодор» наголошують: після впровадження безготівкової оплати проїзду студенти зможуть їздити у громадському транспорті зі знижкою виключно на підставі студентської ЛеоКарт.


З днем вишиванка!!!

news
news

Українська вишиванкаодин з яскравих символів нашої культури. Вдягаючи вишиту сорочку, ми демонструємо не лише її красу й унікальність, але й приналежність до наших пращурів – козацького роду, чию справу ми продовжуємо й сьогодні. 


Архиєрейську Божественна Літургія

news
news
news

Спільна подячна Архиєрейську Божественна Літургія у храмі Пресвятої Трійці (вул. Тершаківців) для студентської молоді та викладачів ВНЗ м. Львова. Працівники та студенти нашої академії теж взяли участь у цій подячній літургії.


Виставка професора Ореста Хамули

news
news
news
news
news

Що таке інформація, як міняється вона в історії людства і наше уявлення про неї, як розвиваються можливості її передавати? Про це та багато іншого цікавого говорили ми сьогодні на зустрічі із професором Українська академія друкарства - паном Орестом Хамулою - автором виставки "Інформація. Еволюція носіїв", яка експонується у нас у Старшому читальному залі.


Акредетація 186 спеціальності

news
news

Викладачі кафедри взяли участь у фокус-групах з акредитаційною групою НА, щодо акредитації освітньо-науковї програми спеціальності 186 «Видавництво та полігрфія» освітнього ступеня доктор філософії.


Акредетація 126 спеціальності

news
news

Викладачі кафедри взяли участь у фокус-групах з акредитаційною групою НА, щодо акредитації освітньо-науковї програми спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології» освітнього ступеня доктор філософії.


ШАНОВНІ СТУДЕНТИ ТА МОЛОДІ ВЧЕНІ!

Напрями роботи конференції:

  • Аспекти формування академічної доброчесності в системі забезпечення якості вищої освіти.
  • Інформаційні технології для забезпечення академічної доброчесності та дотримання авторського права.
  • Застосування діджитал-технологій для формування культури академічної доброчесності.
  • Захист авторського права при використанні технологій Big Data та штучного інтелекту.
  • Програмні рішення для розвитку академічної культури, боротьби з академічним плагіатом та забезпечення якості освіти.
  • Особистісні характеристики учасників освітнього процесу в епоху цифрового перевантаження.

Ми зосереджуємось на актуальних питаннях та проблемах сучасної освіти та можливостях для її покращення. Предметом обговорення будуть вектори діяльності різних органів студентського самоврядування ( та дотичних до них підрозділів) в системі змін вищої освіти в Україні.

В програмі конференції: :
пленарні доповіді, формат панельної дискусії з авторами, видання електронного збірника з тезами доповідей та видача сертифікатів.

Участь у конференції БЕЗКОШТОВНА

Детальна інформація на сайті УАД

https://www.uad.edu.ua/naukova-diialnist/naukovtsiam/konferentsii-konkursy-vystavky/878-akademichna-dobrochesnist-vyklyky-suchasnosti-20-21-kvitnia-2023-roku


Цього дня відбулася щорічна науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу, наукових працівників і аспірантів академії. Засідання нашої підсекції відбулося 9 лютого 2023 р. о 12:00 у режимі відеоконференц-зв’язку із використанням зовнішньої платформи для відеоконференцій Zoom.

news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news

Науковий керівник – ХАМУЛА О.Г., кандидат технічних наук, професор.
Вчений секретар – ВАСЮТА С. П., кандидат технічних наук, доцент кафедри
Під час конференції було заслухано та обговорено 15 доповідей, в яких відображені питання, пов’язані з проблемами:

  • використання управлінських інформаційних систем та технологій;
  • застосуванні технологій кібербезпеки документів;
  • порівнянні технологій доповненої реальності для відтворення мистецьких творів;
  • виготовленні форм художнього глибокого друку для естампних технік;
  • моніторингу систем веб сервісу за допомогою Elastic Observability;
  • використанні адитивних технологій;
  • використанні маркерів в технологіях доповненої реальності;
  • використанні лазерного випромінювання для реставрації сторінок раритетних видань;
  • моделюванні процесу оцифрування стародруків;
  • використання інфографіки в рекламі;
  • методах агрегування даних друкованого контенту для семантичного пошуку;
  • використанні моделей Фур’є для обрахунку оптимальної схеми живлення енергоактивних систем в аварійних ситуаціях;
  • застосуванні доповненої реальності в сучасному освітньому процесі;
  • використанні соціальних мереж для ведення та просування бізнесу;
  • дослідженні стану проблем розробки інтерфейсів для користувачів з вадами зору.


ВІТАЄМО ЮВІЛЯРА!

news

Вітаємо з ювілеєм колегу, Сабата Володимира Івановича! У 60 років починається чудова пора життя, наповнена світлими спогадами, теплими зустрічами, добрими посмішками, новими інтересами і втішними вечорами. Щиро вітаємо з важливою датою і бажаємо в повному здоров’ї і з оптимізмом продовжувати свій шлях, пишатися прожитими роками і досягнутими успіхами, дорожити близькими і зігрівати своє серце любов’ю.


25 січня 2023 р. у режимі відеоконференц-зв’язку із використанням зовнішньої платформи для відеоконференцій Zoom. відбувся захист магістерських робіт

Тематика робіт:

Магістрант Керівник Тема магістерської роботи
БАЙМАК Олег Ігорович Доцент Миклушка І.З. Дослідження концепції дизайну web-видань
БОДНАР Микола Володимирович Ст. викладач Гаврилишин О.Б. Дослідження пошукової оптимізації для веб-сайту
ВОРОБЙОВА Анна-Марія Олександрівна Доцент Васюта С. П. Дослідження шрифтового оформлення landing page
ГРЕЩАК Маркіян Андрійович Ст. викладач Гаврилишин О.Б. Удосконалення технології підготовки видань в середовищі InDesign
ЛИШАК Олена Миколаївна Доцент Васюта С. П. Формування фірмового стилю бренду як сучасного напрямку маркетингових комунікацій в Інтернеті
ЛОЩИЦЬКИЙ Віталій Владиславович Професор Огірко І. В. Дослідження юзабіліті інтерфейсу систем електронної комерції
ЛУЦЄВ Олександр Євгенович Доцент Сабат В. І. Дослідження методів створення анімаційного контенту для реклами
НІКІТЧЕНКО Юлія Олександрівна Професор Хамула О. Г. Дослідження технологій створення електронного інтерактивного видання для дітей віком до 12 років
НІКОЛАЙЦЕВА Ірина Ігорівна Професор Огірко І. В. Методи і алгоритми планування обчислень в хмарному середовищі з використанням нейронної мережі
ПОЗДРОВСЬКА Марта Юріївна Доцент Сабат В. І. Дослідження процесу створення та опрацювання відеоінформації для мультимедійних видань
ПОЛІЩУК Валентин Андрійович Доцент Миклушка І.З. Дослідження життєвого циклу веб-розробки
СРОГІЙ Іван-Петро Іванович Доцент Сабат В. І. Дослідження методів оцінки ризику для поліграфічних підприємств
СТАШКІВ Андрій Володимирович Професор Огірко І. В. Дослідження технологій побудови та розвитку дизайн-процесів у стартапах
ХАЩІВСЬКИЙ Віктор Вікторович Професор Хамула О. Г. Досдідження веб-технологій по створенню сайту-візитівки
ХОЦЯНОВСЬКИЙ Михайло Ярославович Доцент Миклушка І.З. Дослідження використання веб-видань для електронної комерції
ШПАКОВСЬКА Діана Володимирівна Професор Хамула О. Г. Досдідження веб-технологій створення односторінкового сайту
ШУМЕЛЯК Іванна Олегівна Ст. викладач Гаврилишин О.Б. Методологія проектування та розробки інформаційних порталів
ЯСНІЦЬКИЙ Юрій Володимирович Доцент Васюта С. П. Дослідження методів та засобів дизайну контенту для соціальних мереж
САЖИН Ілля В. Асистент Якимець М. В. Оцінка якості широкоформатного струменевого УФ друку
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news


З Різдвом Христовим!!!

news

Вітаємо колектив кафедри та студентство зі світлою радістю, з чарівним святом, Різдвом Христовим! Нехай в наших душах завжди живе надія, нехай любов та віра не покидають ніколи! Бажаємо, щоб життя не випробовувало на міцність і дарувало лише гарні сюрпризи. Миру та перемоги!!!


З НОВИМ РОКОМ!!!

news

Нехай Новий Рік принесе у ваше життя багато нових звершень, міцне здоров’я, любов та мир. Нехай кожен місяць наступного року буде яскравим та незабутнім, а чудеса трапляються частіше, ніж ви про них мрієте! З Новим Роком!


ВІТАЄМО ЮВІЛЯРА!!!

news

З 60-річчям вітаємо професора, Хамулу Ореста Григоровича, чудового батька та чоловіка, дорогого дідуся і цінного колегу кафедри!  Багато чого зроблено Вами за життя. Є чим пишатися, є про що розповісти. Накопичений досвід, дозволяє приймати правильні рішення. Хочемо побажати Вам жити не шкодуючи ні про що. Радійте кожній хвилині життя. Насолоджуйтеся спілкуванням з рідними. Пишаєтеся своєю міцною і дружньою сім’єю. Нехай вдається будь-яке Ваше починання. Нехай друзі будуть поруч. А роки життя будуть довгими. Живіть, як можна довше. З ювілеєм Вас, з 60-річчям!


Нові аспіранти

news
news
news
news
news
news

Цього року до аспірантури на нашу кафедру поступило ряд нових науковців. Кафедра щиро вітає зі вступом до аспірантури: Віталія Нікітіна, Олега Дульку, Назарія Вонітового, Мар’яна Якимця, Романа Дудка, Володимира Кугота, Павла Гібея та Михайла Дрімайла.


Відкрита лекція

news
news

Відбулося відкрите заняття асистента кафедри графічного дизайну та мистецтва книги Вікторія Гнилякевич на якому був присутній професор нашої кафедри Орест Хамула. На цій парі розглядалася специфіка роботи в програмі Font lab та виставлення метрик для комп’ютерних шрифтів. Студенти демонстрували свої розробки та консультувалися, як задати параметри шрифтам.


! Протест проти обʼєднання Української академії друкарства з ЛНУ

news
news

Студенти академії та викладачі вийшли на протест в центр міста з з приводу необґрунтованої пропозиції МОН України про приєднання УАД до ЛНУ ім. Івана Франка. Як зазначили наші студенти: «Прийняття такого рішення без погодження з колективом академії та студентством не ставлячи нас до відома, посеред навчального року, під час воєнного стану є недопустимим. Все це було прийнято колуарно та завуальовано, прикриваючись фразами реорганізація, оптимізація, а реально є освітнім мародерством. Пропозиція, щодо реорганізації УАД суперечить заявам МОН України, зокрема міністра про неприпустимість навіть порушення питання скорочення, об’єднання, або іншої реструктуризації ЗВО до закінчення війни.
Це все відбувається коли викладачі, студенти, випускники академії та їх батьки героїчно воюють на фронті і віддають своє життя за вільну, незалежну, демократичну та соборну Україну, а весь колектив академії активно надає волонтерську допомогу Збройним силам України»..


Відкрита лекція

news
news

10 листопада на четвертій парі, згідно розкладу занять, була проведена відкрита лекція професором кафедри Орестом Хамулою серед магістрів п’ятого курсу з дисципліни «Менеджмент видавничо-інформаційних систем». На відкриту лекцію був запрошений професор, д.т.н, завідувач кафедрою медіа технологій та видавничо-графічних систем Богдан Ковальський. Тема відкритої лекції було «Призначення та використання бізнес плану у видавничій справі»


news

Цього дня було проведено засідання кафедри на якому розглядалося питання, що було розглянуто на позаплановій вченій раді Академії, а саме - необґрунтованої пропозиції МОН України про приєднання УАД до ЛНУ ім. Івана Франка. Всі викладачі, що виступили в обговоренні цього питання зазначили, що прийняття такого рішення без погодження з колективом академії та студентством не ставлячи нас до відома, посеред навчального року, під час воєнного стану є недопустимим.


Засідання кафедри

news
news

Обговорювалися та затверджувалися теми дисертаційних робіт аспірантів 2022 року вступу.


Виставка-експозиція «Інформація: еволюція носіїв»

news
news
news

У Львівському Палаці мистецтв відкрито виставку-експозицію «Інформація: еволюція носіїв» професора кафедри Ореста Хамули. На виставці представлено 19 експонатів, які показують як змінювалися носії інформації в часі. Відкрив виставку директор Юрій Візняк, присутніми також були проректор УАД Ярослав Угрин, професор Львівської академії мистецтв Роман Яців та завідувачі кафедр з викладачами та студентами академії.


news

Іван Федоров (Федорович), до речі, не мав московитського походження. Найбільш ймовірно, що він народився у Вілейському районі біля Мінська (територія сучасної Білорусі). Точна дата його народження не встановлена – біля 1510 року. В ті часи Вілейщина належала до Великого Князівства Литовського. Іван Федоров отримав освіту в Краківському університеті (нині – Ягеллонський університет). У «промоційній книзі» цього університету є запис, датований 1532 роком, про навчання «Йоганна Федоровича».

В Московію Іван Федорович перебрався в середині XVI століття. У 1550-х роках він був дияконом церкви Миколи Гостунського в московському Кремлі, тоді ж він працював у першій московській друкарні. Ймовірно Іван Федорович навчався друкарської майстерності в анонімній друкарні новгородського священика Сильвестра, яка діяла у 1553 – 1563 рр.

Іван Федоров (Федорович) як український першодрукар відповідав російським і радянським наративам, адже таким чином друкарство приходить в Україну саме із Московії, а не із Європи. Але навіть за радянських часів роль Івана Федорова як першодрукаря в Московії ставилася під сумнів. Зокрема у підручнику Г.О. Виноградова та І.О. Жукова «Поліграфічне виробництво» (1983 р.) про московський «Апостол» Івана Федорова йдеться наступне: «Аналіз технології виготовлення книги (двофарбовий друк за один прогон, якість літер та складання, добре суміщення фарб та ін.) дозволяє зробити висновок про високий рівень майстерності друкарів і дозволяє припустити, що «Апостол» не був першим друкованим виданням». В підручнику йдеться про документ від 1556 року в якому згадується «майстер друкованих книжок Маруша Нефедьєв», а також про щонайменше 10 – 12 анонімних стародруків, які були видрукувані в Московії до 1564 року. Відомо також про те, що у 1552 році, після того як Іван IV Грозний разом із митрополитом Макарієм вирішив розпочати книгодрукування, із Данії до Москви прибув типограф Ганс Міссінгейм, відомий як Бокбіндер (палітурник). Кириличні шрифти та друкарські верстати були привезені із Польщі. У 1563 році в Москві було засновано Друкарський двір.

Навіть у радянські часи науковці визнавали: перші слов’янські книжки кириличним шрифтом були видані більш ніж за півстоліття до початку видавничої діяльності Івана Федорова в Москві. Зокрема в уже згаданому підручнику йде мова про Швайтпольта Фіоля, який віддрукував перші кириличні слов’янські книжки в Кракові у 1491 році, а також про білоруса Франціска Скорину, який у 1517 році в Полоцьку почав друкувати перші книжки білоруською мовою.

Видатний український вчений Іван Огієнко (митрополит Іларіон) у 1925 році опублікував працю «Історія українського друкарства», яка у 1994 році була перевидана видавництвом «Либідь». Там зазначено, що друковані видання українців були другими серед слов’янських народів (після чехів). Початок друкарства у чехів – 1478 рік, а в українців – 1491 рік. Наступними стали чорногорці – друкарство тут почалося у 1493 році. Друкарство поляків розпочалося в кінці XV століття, а у білорусів – у 1517 році. Пізніше всього серед слов’янських народів друкарство розпочалося, за словами Івана Огієнка, в московитів (1550 – 1560-ті рр.) та у болгарів (1641 р.).

Перше слов’янське видання, віддруковане не кириличною абеткою, а глаголицею (алфавіт, створений святим Костянтином Філософом у 862 – 863 рр. для запису християнських текстів) побачило світ в італійській Венеції у 1483 році. Пізніше глаголичне слов’янське друкарство поширилося в Хорватії, де глаголиця набула поширення.

news

Першодрукарем книжок староукраїнською мовою Іван Огієнко називає Швайтпольта (Святополка) Фіоля із міста Нейштадту в Франконії (Німеччина). Друкар народився біля 1460 року і, ймовірно, мав слов’янське чи навіть русинське походження, адже ім’я Швайтпольт вважають германізованою формою слов’янського імені Святополк. До Польщі Фіоль переїхав разом із батьками – спочатку він мешкав в Любліні, а потім в Кракові. Тут він познайомився із місцевими русинами (українцями) і вивчив їхню мову.

Швайтпольт Фіоль займався гафтярством, тобто вишиванням шовком або по шовку та цікавився технікою. В 1489 році Фіоль отримав від короля привілей на винайдені машини для відкачування води із копалень, також він освоїв друкарську справу (ймовірно в Німеччині) і наприкінці 1480-х років створив власну друкарню в Кракові. Партнером Швайтпольта Фіоля був Рудольф Борсдорф із Брунсвіку, який виготовив кириличні шрифти.

Першою слов’янською кириличною книжкою, яка вийшла в друкарні Швайтпольта Фіоля, був «Октоїх» («Восьмигласник») – він побачив світ у 1491 році. Далі Фіоль видрукував «Часослов», а за ним іще дві книжки: «Тріодь пісну» та «Тріодь цвітну» (всі у 1491 році). За словами Огієнка, Фіоль також видрукував «Псалтир», але ця книжка до наших часів не дійшла. Є версія, що друк кириличних книжок в друкарні Фіоля профінансував український науковець Юрій Котермак (Дорогобич), який із 1488 року був професором Краківського університету. Між іншим, саме Юрій Котермак є першим українським автором, який видав власну книжку друком. «Прогностична оцінка поточного 1483 року», написана латиною, вийшла друком в Римі.

Швайтпольт Фіоль зазнав переслідувань від католицької інквізиції Кракова, підставою для яких були «єретичні погляди», а також булла Папи Іннокентія VIII, щодо цензури друків 1487 року. Книжки, надруковані Фіолем, були обкладені «секвестром», а самого друкаря ув’язнили. Завдяки своїм зв’язкам Швайтпольту вдалося вийти із в’язниці та друкарську справу він полишив. Вихавши із Кракова Фіоль оселився в Левочі на сході Словаччини. На старості він повернувся до Кракова де і помер між 7 травня 1525 року і 16 травня 1526 року.

На основі аналізу текстів стародруків Фіоля, Огієнко дійшов до висновку – ці книжки є не лише найпершими кириличними слов’янськими виданнями, але й першими друками староукраїнською мовою: «рішає тут мова цих друків: там де Фіоль не був зв’язаний традиційним церковно-слов’янським текстом, там мова його видань має дуже багато ознак живої української мови». Сучасний дослідник із Закарпаття Олександр Орос стверджує, що першоджерелами для стародруків Фіоля були рукописи із Грушівського монастиря на Тячівщині. Належність стародруків Фіоля до українського друкарства також засвідчують згадки українських святих, зокрема князів Володимира Великого, Бориса і Гліба та ченця Феодосія Печерського.

До наших часів дійшло понад вісім десятків стародруків Фіоля: 8 примірників «Октоїха» («Осьмигласника»); 26 примірників «Часослова» (в т.ч. в Києві, Львові та Одесі); 28 примірників «Тріоді пісної» (в т.ч. у Києві та Львові) та 21 примірник «Тріоді цвітної» (в т.ч. у Львові). Один із примірників «Часослова» зберігався в колекції одеського чиновника і колекціонера стародруків Олександра Тихоцького (1806 – 1870). Після смерті чиновника ця колекція, разом із «Часосоловом» була передана до бібліотеки Одеського університету.

У 2016 році Україна відзначала 525-річний ювілей із виходу в друкарні Швайтпольта Фіоля перших кириличних книжок староукраїнською мовою. Перші українські книжки: «Октоїх», «Часословець», «Тріодь пісна» та «Тріодь цвітна» належать до інканабул, тобто книжок, які віддруковані до 1500 року, вони засвідчують – вже в кінці XV року було чимало письменних українців.

Огієнко пише, що після закриття друкарні Швайтпольта Фіоля, друк слов’янських книжок кириличним шрифтом не припинився. У 1492 році кириличні слов’янські книжки друкують у Венеції, відомо про «Часослов» 1493 року виданий Андрієм Торезанським, але ця книжка не зберіглася. На початку XVI століття друк слов’янських книжок кирилицею розпочався на теренах сучасної Румунії. У 1508 році в Тирговіште друком вийшов «Служебник», віддрукований ієромонахом Макарієм із Чорногорії

news

Іван Огієнко також згадує видатного друкаря Василя Тяпинського, який працював до Івана Федорова. Тяпинський не лише створив «мандрівну друкарню», але й переклав Євангеліє «на просту руську мову». Власне це Євангеліє він і видрукував між 1562 і 1570 рр. Тяпинський не зазначив ні місця, ні року друкування. Дослідник Ф. Тітов стверджував, що стародруки Тяпинського віддруковані на «славянском язике и малоросийском наречии». Станом на 1920-ті рр. було відомо про два примірники цього видання.

Щодо Івана Федорова (Федоровича) Іван Огієнко робить висновок, що він не є українським першодрукарем, в той же час його заслуга полягає у тому, що він заснував у Львові постійно діючу друкарню, яка продовжила роботу після його смерті у 1583 році. Навіть напис на могильній плиті друкаря, за Іваном Крип’якевичем, наступний: «Іван Федорович, друкар Московитин, котрий своїм заходом занедбане друкарство обновив, умер у Львові. Друкар книг перед тим невидимих…».

Тут маємо зазначити – польське друкарство у Львові розпочалося пізніше, а ніж руське. Перша постійна польська друкарня у Львові з’являється лише 1578 році, вона була заснована німцем Шарфенбергером та його помічником Павлом Щербецем.

Друкарство в Києві розпочалося на кілька десятиліть раніше, а ніж у Московії. Виданий у 1787 році «Топографічний опис Київського намісництва» містить розділ «Про типографію чи друкарський дім Києво-Печерської лаври», де подано документ, про те, що князь Костянтин Іванович Острозький подарував лаврі друкарню, яка перед тим перебувала в Острозі (нині – Рівненська область). Друкування книг в цій друкарні розпочалося в 1533 році. Друкарня перебувала у дерев’яній будівлі навпроти Микільського монастиря.

Сучасний дослідник українського друкарства, доктор філологічних наук професор Микола Тимошик наводить низку фактів, які свідчать про те, що книгодрукування в Україні існувало до приїзду Івана Федорова. Він посилається, зокрема, на інвентарний список книжок Словітського монастиря (Золочівський район на Львівщині), який датований 1826 роком. У цьому списку зазначено 6 книжок, віддрукованих у 1511 – 1566 роках:

  • «Новий тестамент» із мідними замочками, в доброму стані, виданий в Почаєві в 1511 році;
  • «Тріодь» у шкіряній оправі і доброму стані, видана в Києві в 1527 році;
  • «Тріодь» у шкірі, видана в Києві в 1540 році;
  • «Анфологіон», оправлений у шкіру, в доброму стані, виданий у Львові в 1542 році;
  • «Служебник», виданий у Львові в 1546 році;
  • «Епістоляріон або Апостол», оправлений у шкіру, виданий у Львові в 1566 році.

Тимошик зазначає, що польський дослідник Є. Бандтке у «Історії друкарень у Королівстві Польському і Великому Князівстві Литовському і в краях закордонних, де польські справи творилися» пише, що: «Іван Федоров не заложив, а обновив друкарню руську в 1573 році». Денис Зубрицький (1777 – 1862) досліджував історію слов’янського кириличного друкування теж стверджував, що Іван Федоров аж ніяк не був першодрукарем кириличних книжок в Галичині.

Вивчаючи питання історії паперу в Україні наприкінці 1960-х років львівський науковець Орест Мацюк зробив висновок про те, що українське друкарство виникає задовго до Івана Федорова, більше воно бере початок із середини XV століття, а першим українським друкарем був Степан Дропан зі Львова. Відповідні документи він знайшов у Центральному державному історичному архіві у Львові. Результати дослідження Орест Мацюк виклав у статті «Чи було книгодрукування на Україні до Івана Федорова?». Вона вийшла у № 2 журналу «Архіви України» за 1968 рік.

news

Білоруський першодрукар Франциск Скорина. Старовинна гравюра

Один із знайдених Мацюком документів носить назву «Заява монастиря Фіскальній колегії у Львові з проханням вжити заходи в справі повернення йому рухомого і нерухомого майна і в тому числі друкарні, приналежної монастирю від 1460 року на виконання провізорами братства всіх зобов’язань відносно монастиря». Він написаний латиною і датований 23 липня 1791 року. Другий документ теж латиномовний і датований 20 жовтня 1792 року. Це «Пояснювальна записка провізорів Ставропігійського братства Львівському староству у зв’язку з претензіями василіан на друкарню». В цьому документі йдеться про те, що друкарня, заснована львівським міщанином українцем Степаном Дропаном біля 1460 року цілком на законних підставах є тепер власністю братства, а не монастиря. Щодо першої друкарні в Україні, то відомо про те, що у 1460 році львівський міщанин подарував її Свято-Онуфріївському монастирю, а акт дарування підтвердив своєю грамотою польський король Казимир IV Ягеллончик у 1469 році.

Орест Мацюк зазначає, що у 1518 році, після пожежі в Онуфріївському монастирі князь Костянтин Іванович Острозький виділив монастирю кошти на «побудову мурованих будівель, забезпечив його маєтками, що мали давати прибутки і заклав друкарню, яка управлялася Ставропігійським братством». Після пожежі 1571 року князі Острозькі іще раз дарували Онуфріївському монастирю друкарню, де було надруковано книжку «Проповідь Іоанна Златоустого», яка не зберіглася до наших днів.

news

Винахідник книгодрукарства Йоганн Гуттенберг. Старовинна гравюра

Відкриття Мацюка було настільки сенсаційним, що номер журналу «Архіви України» за лютий 1968 року із його статтею було вилучено не тільки із бібліотек – його намагалися вилучити навіть у приватних передплатників журналу. Сам науковець за цю статтю ледь не поплатився своєю науковою кар’єрою.

Чи дійсно українське друкарство починається лише через два десятиліття після винаходу Йоганна Гутенберга, який почав друкувати книжки у 1439 році? Чи можливим було таке швидке поширення технологій у часи Середньовіччя? Вочевидь, що ні. Адже навіть у ХІХ столітті технологічні новинки досягали Галичини через 10 – 30 років після винаходу. Від першої публічної залізниці Стефенсона до прибуття першого поїзда до Львова минуло понад 30 років, а від перших дослідів Піроцького і Сіменса до появи електричного трамвая у Львові пройшло 15 років.

news

Найдавніша друкована книжка в світі «Алмазна сутра» відрукована в Китаї у 868 році

В той же час, більш ніж ймовірно, що друкарня Степана Дропана працювала у Львові вже в 1460 році, але вона не використовувала друкарські технології, винайдені Йоганном Гутенбергом. Справа в тому, що Гутенберг винайшов не власне друкарство, тобто багаторазове отримання ідентичних відбитків, а технологію друкування із наборних форм із «рухомих літер». Друкування із форм, вирізьблених на дерев’яних дошках, використовувалося задовго до Гутенберга. Ймовірно, ця технологія походить із Китаю, де було винайдено папір.

Найстаршою книжкою, віддрукованою із різьблених на дереві форм, є «Алмазна сутра», яка датована 11 травня 868 року. Друкарем цієї книжки є Ван Цзи, зберігається вона в Британській бібліотеці в Лондоні. Цілком ймовірно, що така технологія друку була відома в Китаї і до 868 року, але «Алмазна сутра» є першим виданням, щодо якого встановлено точну дату друкування.

В часи середньовіччя через Львів пролягав один із шляхів із Китаю та Центральної Азії в Європу. Відповідно, є великий відсоток ймовірності, що технологія друкування із різьблених дошок (ксилографія) була відома в Галичині вже в середині XV століття і цією технологією скористався львівський міщанин Степан Дропан.

У темі початків книгодрукування в Україні є дуже багато «білих плям». Зважаючи на «зачистку» документів у часи Російської імперії та СРСР багато інформації, на жаль, втрачено назавжди. Але загалом можна зробити наступні висновки:

  • Найперші слов’янські книжки були видрукувані глаголицею у 1483 році у Венеції, а потім глаголичне друкарство поширилося на території сучасної Хорватії;
  • Перші кириличні слов’янські книжки із елементами тексту староукраїнською мовою видані у 1491 році в Кракові Швайтпольтом Фіолем. Ймовірно друк цих книжок спонсорував Юрій Котермак (Дорогобич), професор Краківського університету. При друкуванні Фіоль використовував технологію, винайдену Йоганном Гутенбергом, а саме – набір тексту із т.зв. «рухомих літер». Можливо, Швайтпольт Фіоль мав слов’янське походження.
  • У Великому князівстві Литовському, Руському, Жемайтійському та ін. перші слов’янські книжки кириличним шрифтом за технологією Гутенберга були віддруковані білорусом Франциском Скориною в 1517 році. А це свідчить про те, що Московія не є «колискою» книгодрукування східнослов’янських народів.
  • Книгодрукування в Україні (в Києві та Львові) існувало до Івана Федорова, про що йдеться у низці документів. До розвитку друкарства долучився князь Костянтин Острозький подарував друкарні Онуфріївському монастирю у Львові в 1518 році та Києво-Печерській Лаврі у 1531 році. Станом на 1826 році в Словітському монастирі на Золочівщині зберігалося шість стародруків 1511 – 1566 років. Це спростовує російську та радянську тезу про те, що друкарство в Україну прийшло із Московії.
  • Іще радянські дослідники визнавали, що Іван Федоров не був першодрукарем в Московії, який використовував технології Гутенберга. Збереглися імена Маруші Нефедьєва та священика Сильвестра, які друкували книжки іще в 1550-х роках. Більше того, відомо про запрошеного із Данії майстра-друкаря та закупівлю кириличних шрифтів та друкарських верстатів у Польщі. Офіційна російська і радянська історіографія зробила Івана Федорова першодрукарем саме тому, що той, ніби то, приніс друкарство із Московії в Україну.
  • Незаперечна заслуга Івана Федорова полягає в тому, що він відродив друкарство у Львові (власне це і написано на його могильній плиті) і створив постійну друкарню, яка видавала книжки значними накладами та високої якості. Важливо те, що постійна русинська (українська) друкарня у Львові виникла раніше, а ніж друкарня, що видавала книжки польською мовою.
  • В Україні, ймовірно, існувало і негутенбергівське друкування, яке використовувало форми, виготовлені різьбою по дереву. Така технологія друкування була відома на Сході іще в IX столітті. Вочевидь, саме таку технологію в 1460-х роках застосовував львівський міщанин Степан Дропан.

Чотири сестри

news

Історична картина (близько тисячі років), увіковічнена в Софії Київській, зображає чотири славетних королеви: Франції - Анна, Угорщини - Анастасія, Норвегії, а потім Данії -Єлизавета, Англії - Агата.
Всі вони доньки Ярослава Мудрого, великого князя Київської Русі. В цей час чоловіком Польської принцеси був їхній брат Ізяслав, королевою сестра батька.
Інший Володимир був чоловіком принцеси Німеччини. Мама їхня була принцесою Швеції Інгігердою, брати якої були королями Швеціі і Даніі.
Вся Європа без виключення мала родинні зв'язки з Київською Руссю -Україною!
За 100 років до заснування села Москов. Але повернемось до наших королев, бо кожна з історій про них - це Голлівуд відпочиває!
Чи знаєте ви, що теперішня королева Англії Єлизавета - потомок нашоі королеви Агати?
Чи не тому Англія вірний друг Украіни в ці визначальні часи? Чого лише Борис Джонсон вартий!

А донька Агати Маргарита стала не лише королевою Шотландії, але й її святою!
Бо за життя найбільше храмів Божих побудувала і добрих справ зробила. А далі і Річард Хоробре серце, і Марія Стюард - з нашим, тобто Агатиним, королеви з Києва корінням! Шановний Макроне, а вам слід нагадати про легендарну Анну Київську, яка стала королевою Франції, знаючи 4-ри мови. Привезла Євангеліє, на якому присягали чи не всі королі Франції, написане у Києві. Кров королеви Анни текла у 18-ти королів Франції (!). А ще про те, як саме цей легендарний портрет 4-х сестер з Києва, які стали королевами Європи, врятував святу Софію від Московського мракобісся! В 30-х її за бажанням ката Сталіна, ідеала путіна, мали підірвати! Вже заклали вибухівку... 1000-літнє диво архітектури саме у Києві, викликало жабу у московських безбожників.
І раптом ультиматум від Франції:
- Якщо посмієте спаплюжити портрет нашої легендарної королеви Анни, зруйнувати витвір рук батька нашої королеви, наша країна розриває
дипломатичні відносини! Одразу ж!
... Ага, такі рішучі попередники були у вас, власть імущі французи! Від Жанни д'Арк, а не Ліпен корінням!
Ось так французи і врятували нашу Софію! їм би ще тепер мову ультиматумів щодо путлера вивчити!
І тут ще угорцям варто нагадати нашу- їхню королеву Анастасію. Бо саме завдяки заступництву Києва і могутніх Київських князів угорський король Андруш, чоловік Анастасії, був врятований від смерті! Бо на той час Київська Русь була НАЙБІЛЬШОЮ державою Європи. І найвпливовішою!
Ось так французи і врятували нашу Софію! їм би ще тепер мову ультиматумів щодо путлєра вивчити!
тут ще угорцям варто нагадати нашу- їхню королеву Анастасію. Бо саме завдяки заступництву Києва і могутніх Київських князів угорський король Андруш, чоловік Анастасії, був врятований від смерті! Бо на той час Київська Русь була НАЙБІЛЬШОЮ державою Європи. І найвпливовішою!
Може тому так впевнено вела себе і не визнавала жодних ультиматумів вже відома нам королева вікінгів Єлизавета? Рідна сестра згаданих королев.
Ну ви ще чули десь, щоб одна жінка стала за життя спочатку королевою Норвегії, а потім Данії? А наша Єлизавета стала! І ще й доньку королевою зробила. А ще врятувала принцесу Англії сироту Гіту від ненависного шлюбу... і послала... ну як руский корабль найгрізнішого самодержця, який спробував їй погрожувати. А потім віддала ту англійську принцесу Гіту за київського короля Володимира Мономаха!
Бачите скільки у нас англійського? Французького, нормандського, датського, шведського, польського, норвежського, угорського? Де тут рашистське?
Ось яке у нас, українці міцне коріння ВЖЕ було ЄВРОПЕЙСЬКОГО роду!
КОЛИ ЩЕ НЕ БУЛО МОСКВИ! Хто там де думає пускати нас в ту Європу чи ні?
Та в нас тепер тих Річардів Хоробре Серце - мільйони! Єлизавет і Анн, Агат і Анастасій - не менше! І те, що розбрелись вони у час воєнного лихоліття біженками - то тимчасово! Вони ще стануть королевами! А Україна - членом Євросоюзу А хто сумнівається - розкажіть їм ось цю історію! І те, що Київ дав 158 королев і королів Європі! І ще дасть! Вірмо і діймо! Разом до перемоги!


Картина «Богатирі» Віктора Васнєцова, 1898 рік

news

Для тих, хто не знав.
Бо й я, якщо чесно, недавно дізналась...
Картина «Богатирі» Віктора Васнєцова, 1898 рік., давно виставлена на публічний огляд у Третяковській галереї.
На картині:
Олешко Попович народився у м. Пиря́тин, зараз – Лубенський район, Полтавська область, Україна
Ілля́ Му́ромець (або Ілько́ Му́ровець) народився у м. Моровійськ, зараз - село Морівськ, Чернігівська область, Україна. Мощі зберігаються у Дальніх печерах Києво-Печерської лаври.
Добри́ня Мики́тович (Низкинич) народився у с. Ни́зкиничі, зараз - Володимир-Волинський район, Волинська область, Україна.
Всі персонажі чи їх прототипи жили орієнтовно у 950 роки.
До чого тут росія спитаєте?
А ні до чого:
Москва буде заснована через 200 років, у 1147; її засновник та, за сумісництвом, кровний побратим хана Батия Юрій Довгорукий ще не народився, не прожив своє дивне життя та не був похований у Церкві Спаса на Берестові, що неподалік Києво-Печерської лаврі.
Бо коли у Києві вже стояли величні кам'яниці, на московії ще жаби квакали.
До речі, первинна назва Москви – Кучков…


Іспит для спеціальності 186 «видавництво та поліграфія»

news
news
news
news

23 червня 2022 року проведено випускний бакалаврський іспит для спеціальності 186 «видавництво та поліграфія». У зв’язку із ситуацією, яка склалася та військовим станом в Державі, даний іспит проходив в он лайн режимі.


День відкритих дверей

news
news
news

В он-лайн режимі в Українській академії друкарства відбувся День відкритих дверей.


Вітаємо всіх працівників видавни́цтв, поліграфі́ї і книгорозповсю́дження!

news

В Україні в цей день відзначають День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження. Вітаємо з професійним святом! Щоденного успіху, реалізації планів та задумів, гарних проектів!
Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження» від 25 травня 1999 року № 563/99


Hаукова конференція студентів

news
news
news
news
news
news

25 травня о 12 год. на кафедрі Інформаційних мультимедійних технологій пройшла у режимі онлайн наукова конференція студентів. Було цікаво та пізнавально. Дякуємо всім хто прийняв участь.


День пам'яті рівноапостольних Кирила та Мефодія

news
news
news
news

День пам'яті рівноапостольних Кирила та Мефодія у 2022 році відзначається 24 травня за церковним календарем. Дата не є перехідною, відзначається православною церквою в той самий день щороку. В день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія в Україні встановлено День слов'янської писемності і культури
З нагоди даного свята в Українській академії друкарства 26 травня 2022 року академічна спільнота УАД спільно з студентськими капеланами зібралась на спільну молитву з нагоди вшанування пам'яті свв. Кирила і Методія, в честь яких освячено університетську каплицю.
Звершив Божественну Літургію капелан УАД о. Юрко Остапюк у співслужінні з студентськими капеланами о. Романом Довганем та о. Мар'яном Мисяковським. Звертаючись до ректорату та працівників університету о. Юрій висловив вдячність за відкритість та активну співпрацю у духовному формуванні студентської молоді. Насамкінець, п. Богдан Дурняк - ректор Української академії друкарства від імені усієї академічної спільноти привітав о. Юрія з 10-літтям священичого служіння.


Вітаємо всіх науковців з святом!

news

З Днем Вишиванки!

news
news

Вже в котре в Українській академії друкарства відзначається всесвітній День вишиванки. Викладачі та студенти теж приєднались до даного свята вдівши свої вишиванки. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.


news
news

news

news

Аспірантка нашої кафедри Дорош Соломія взяла участь у відкритті виставки графічних робіт студентів та викладачів Української академії друкарства в місті Варшава.


news

!Помер перший Президент України Леонід Кравчук, — повідомляють ЗМІ. Йому було 88 років.


День міста Львова

news

Вітаємо всіх львів’ян та гостей з гарним весняним днем - днем міста Львова.День міста Львів святкує в 1-у суботу травня.Археологічними дослідженнями встановлено, що на місці Львова існували поселення ще з V століття нашої ери. Перша згадка про Львів відноситься до 1256 року.Найбільш поширена версія, що Львів був заснований лише в XIII столітті князем Данилом Галицьким і був названий на честь його сина Лева. Інша версія говорить про те, що місто було засноване вже самим сином Данила Галицького.


Всесвітній день книги та авторського права

news

Всесвітній день книги та авторського права відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року. Вітаємо усіх поліграфістів та книговидавців з святом книги! Нових звершень та здійснення мрій!

Це особливе свято весняне,

Хоч свят у світі загалом багато,

Однак його з нас жоден не мине

Із тих, хто звик усе життя... читати.

Адже воно стосується того,

Що є в основі розуму людського.

Тож людство й відзначатиме його,

Бо свято це не звичне, а книжкове!

...

Слова Олександра Афоніна


Засідання кафедри

news
news

Цей день в історії...

news

День народження Тара́са Григо́ровича Шевче́нко, відомий також як Кобза́р (25 лютого (9 березня) 1814, с. Моринці, Київська губернія. Його поезія та пророчі слова залишаються актуальними і сьогодні


news
news
news
news

На кафедрі проведено звітну науково-практичну конференцію працівників та аспірантів академії, в якій взяли участь як працівники кафедри, так і аспіранти.


Цей день в історії

news

Цього року весь український народ вшановує пам'ять з нагоди 130-річчя з дня народження Верховного Архиєпископ а Львівського — предстоятеля Української греко-католицької церкви, Патріарха Йо́сифа Сліпого (17 лютого 1892, с. Заздрість). Він завжди залишиться в наших серцях..


Другий день захисту магістерських робіт

news
news
news
news

Перший день захисту магістерських робіт

news
news
news
news

BookForum

news
news

В рамках 28 Львівського міжнародного BookForum у Львові, Українську академію друкарства відвідав член наглядової ради академії та Президент Української асоціації видавців і книгорзповсюджувачів України Афонін Олександр Васильович. (Коротка історична довідка) Олександром Афоніним було підготовлено та подано в 1998 році на конкурс програми Європейського Союзу TEMPUS TACIS проєкт «Підготовка людських ресурсів для видавничої галузі України», учасником якого була Академія, слід зазначити, що в рамках цього проекту і була зазнована наша кафедра, яка на початках мала назву кафедра «Електронних видань».


Конференція фірми "EPSON"

news
news
news
news

Участь в конференції-виставці фірми Epson «Широкі можливості Epson для освіти» На виставці були продемонстровані обладнання фірми, яке широко використовується та новинки для потреб освіти


Провели засідання кафедри

news

Вітаємо з днем народження!

news
news

Вітаємо нашого працівника кафедри, доцента, першого завідувача кафедри Ігоря Миклушку з його 60-річчям! Зичимо всіх гараздів, здійснення задумів та нових звершень!


День вишиванки в УАД

news
news
news

Трішки травневого Львова

news
news
news
news

Відкриття спортивного комплексу в УАД

news
news
news
news
news

Захист на здобуття звання Доктора філософії

news
news
news
news

18 березня 2021 року в Українській академії друкарства пройшов перший захист на здобуття звання Доктора філософії аспіранта кафедри ІМТ Андрія Конюхова на тему «Моделі інформаційної технології у дистанційному навчанні з використанням інфографіки», науковий керівник професор кафедри Орест Хамула. Щиро вітаємо та бажаємо натхнення в подальшій науковій праці та нових здобутків.


Захисти магістерських робіт

news
news
news
news

На кафедрі ІМТ з 27.01 по 29.01 відбувся захист магістерських робіт


news
news

На кафедрі ІМТ відбувся попередній захист магістерських робіт


Засідання кафедри ІМТ

news
news

Провели засідання кафедри на якому обговорили питання завершення першого семестру та підготовка до захисту магістерських робіт за освітньо-професійною програмою «Технологія електронних мультимедійних технологій». Також, доцент кафедри Світлана Васюта прозвітувалася за попередній термін перебування на посаді доцента, кафедра підтримала кандидатуру С. Васюти і рекомендувала переобрати на наступний термін.


news

Конкурсні питання.
Слухали звіт про учбово-методичну та наукову роботу доцента кафедри ІМТ Васюти Світлани Петрівни


news

Засідання кафедри ІМТ 21.12.2020р.

Викладачі кафедри та студенти обговорили структуру магістерських робіт.


news

Засідання кафедри ІМТ 30.11.2020р.

Обговорили стан виконання магістерських робіт.


news

Засідання кафедри ІМТ 13.11.2020р.

Порядок денний.

  • Стан проходження практики студентів 4-го курсу.
  • Стан виконання магістерських робіт.
  • Стан викладання дисциплін дистанційно.
  • Різне.

news

Колектив кафедри щиро вітає всіх своїх друзів з Днем української писемності та мови!

Нехай лунає мова солов’їна

В устах усіх, хто любить Україну!

Й ніколи хай не шерхнуть ці уста...

Нам й Україні – многія літа!

Слова Олександра Афоніна


news
news

З 29 по 31 жовтня кафедра “ Комп’ютерних наук та інформаційних технологій” проходила акредитацію освітнього рівня магістр за спеціальністю 126 "Інформаційні системи та технологі”. Проведення акредитації було здійснено згідно наказу Національної агенції із забезпечення якості освіти №1639-Е від 22 жовтня 2020 року. До складу експертів було призначено: Любанчикову Н. М. (Державний університет “Житомирська політехніка”) - керівником експертної групи; Сіпко О. М. (Черкаський державний технологічний університет) - членом експертної групи; Павлову О. О. (Хмельницький національний університет) - здобувач вищої освіти - членом експертної групи. Викладачі нашої кафедри активно були залучені в проходження цієї акредитації. Успішного Вам проходження усіх етапів акредитаційного процесу.





У зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні, спричиненої поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та на виконання Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 30 липня 2020 року №42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», листа МОН України №1/9-576 від 12.10.2020 року наказом Ректора Академії №300 від 13 жовтня 2020 року навчальний процес в академії переведено на дистанційну форму навчання в період з 15 жовтня по 15 листопада 2020 року.


news
news

Колектив кафедри вітає викладачку кафедри ІМТ Гаврилишин О. Б. з нагоди успішного захисту нею на спеціалізованій вченій раді Академії дисертаційної роботи на тему «Інформаційна технологія формування і прогнозування якості процесу оцифровування стародруків». Робота виконана на кафедрі інформаційних мультимедійних технологій Української академії друкарства. А також вітаємо наукового керівника кандидата технічних наук, доцента Миклушку І. З.





Щиро і сердечно вітаємо працівників Академії із професійним святом – Днем працівника освіти, яке об’єднує всіх, хто допомагає молоді відкривати скарбницю знань, науки, мудрості.

Саме ваша наполеглива праця, добросовісне служіння справі, невтомний творчий пошук і високий професіоналізм допомагають молодому поколінню обрати свій життєвий шлях і стати справжніми фахівцями своєї справи.

Від щирого серця бажаємо Вам здоров’я, творчого натхнення, мудрості, терпеливості та впевненості у завтрашньому дні.

Щастя, добра, благополуччя Вам і Вашим родинам!


news
news

Сьогодні в Українській академії друкарства відбулась Вчена рада та святкування Дня науки. До цієї події долучився міський голова Львова Андрій Садовий, який вручив подяку
за вагомий внесок у розвиток науки, багатолітню сумлінну науково-організаційну працю, підготовку висококваліфікованих спеціалістів та з нагоди Дня науки Ігорю Бересту — доктору історичних наук, доценту кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи Української академії друкарства.

Також Ректор академії Богдан Дурняк спільно з міським головою вручили викладачам нашої кафедри Атестат професора - Хамулі Оресту Григоровичу Та атестати доцента - Васюті Світлані Петрівні




news


Вітаємо дружню кафедру Графічного дизайну та мистецтва книги з їх професійним святом з Днем дизайнера, яке започатковане в 2009 році.

Цікавих проектів та здійснення задумів!


news

Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити його інтерес і досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності — однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО починаючи з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році.

Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.

Мета Міжнародного дня грамотності — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.


news

Шановні викладачі та студенти! Наша кафедра вітає Вас всіх з Днем Знань! Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а студентам — до своєї другої домівки — у вузи. Саме в День Знань ми з особливою теплотою згадуємо своїх наставників. Щиро дякуємо вам! Усім, першокурсникам, бажаємо досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. Щасти Вам!


news
news

Представники кафедри Цімер О.Б., Миклушка І.З., Хамула О.Г. та Огірко І.В, Сабат В.І, (які були рецензентами дисертаційної роботи) взяли участь у міжкафедральному семінарі організованому кафедрою комп’ютерних наук та інформаційних технологій. На даному семінарі була представлена робота Тупичак Л.Л., асистентом даної кафедри, яка подається для здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Науковим керівником даної роботи є д.т.н., професор Сікора Л.С., професор Національного університету «Львівська політехніка». Семінар проводив д.т.н., професор Тимченко О.В. В роботі семінару взяв участь ректор академії д.т.н., професор Дурняк Б.В.


news
news

Кафедрою інформаційних мультимедійних технологій було організовано міжкафедральний семінар на якому було представлена робота Олени Цімер, яка подається на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, науковий керівник Миклушка І.З. В обговоренні взяли участь представники кафедр академії, а саме: д.т.н., професор Ковальський Б.М., д.т.н., професор Гавенко С.Ф., д.т.н., доцент Верхола М.І.,д.т.н., доцент Репета В.Б., к.т.н., доцент Жидецький В.Ц., к.т.н., доцент Кукура Ю., к.т.н., доцент Кукура В. та викладачі кафедри інформаційних мультимедійних технологій.


news
news

2-й день захистів бакалаврських робіт студентами.


news
news
news

1-й день захисту бакалаврських робіт студентами спеціальності 186 «Видавництво та поліграфія», які закріплені за кафедрою Інформаційних мультимедійних технологій.


news
news

1-й день захисту бакалаврських робіт студентами спеціальності 186 «Видавництво та поліграфія», які закріплені за кафедрою Інформаційних мультимедійних технологій.


news
news

Захисти індивідуальних завдань студентами групи Дк-5м на тему «Автоматизовані системи електронного документообігу». При захисті завдань був присутній заступник декана факультету медіа комунікацій та підприємництва к.і.н., доцент кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи Савчук Г.М.


news
news

Робоча зустріч учасників освітнього процесу, представників кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку і оподаткування та представників адміністрації, які обговорювали питання, що стосуються підготовки до акредитації освітньої програми спеціальності 073 «Менеджмент» першого освітнього ступеня.


news
news

Викладач кафедри Орест Хамула прийняв участь у проведенні відкритої пари Світлани Кравчук, яка проходить по конкурсу на заміщення вакантної посади старшого викладача по кафедрі суспільно-гуманітарних наук.





Державний іспит бакаллаврату

18 червня 2020 року з 14.00 по 15.00 буде проведено державний іспит для бакалаврату спеціальності 186 "Видавництво та поліграфія"


news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
Закінчення семестру на карантині

Огляд індивідуальних робіт дистанційного навчання магістрів ВП-5Е з дисципліни Дизайн контенту


news
Міжнародний день захисту дітей

У цей день світ відзначає Міжнародний день захисту дітей, Всесвітній день батьків і Всесвітній день молока.

В Польщі святкують День без алкоголю, у США - День оливок, День «Скажи що-небудь приємне», День «Підкинь монетку», День торта з фундуком, День ходьби босоніж, в Ірландії - Червневий вихідний, у Китаї - День дитини, у Монголії - День матері і дитини, у Новій Зеландії - День народження королеви, на Багамських островах - День праці, у Камбоджі - День посадки дерев, у Вірменії - День пам'яті святої Рипсиме, у Самоа - День незалежності, у Кенії - День свободи (День Мадарака), у Тунісі - День перемоги (День Конституції), у Португалії - День Азорських островів, в Індонезії - День Панча Сила, у Гайані - День Карибського співтовариства, у Замбії - День героїв.

Кафедра інформаційних мультимедійних видань теж приєднується до всіх побажань з нагоди сьогоднішнього свята!!!

Детальніше читайте на УНІАН


news
news

Представники академії та нашої кафедри взяли участь у дні відкритих дверей, які проводили наші партнери Інститут культури європейської Познанського університету ім. Адама Міцкевича. На цій зустрічі представники польського вузу відмітили наші партнерські стосунки, давню традицію спільної підготовки кадрів вищої освіти та охарактеризували особливості навчання в їхньому закладі.


news
news

Викладач кафедри Орест Хамула був на відкритій парі Тетяни Ботвин, яка проходить конкурс на заміщення вакантної посади старшого викладача по кафедрі іноземних мов.


news
news
Вчена рада академії

Участь представників кафедри в Вченій раді академії. На вченій раді академії були розглянуті питання хід проведення дистанційної форми навчання на кафедрах, розглянуті зміни та затверджені доповнення до правил прийому на 2020 рік, було затверджено освітні програми по факультету ВПІТ та робочі навчальні плани спеціальностей академії


news
news
Вчена рада факультету ВПІТ

Були розглянуті питання організації навчального процесу на факультеті, хід та особливості заліково-екзаменаційної сесії на заочній формі навчання, були розглянуті та затверджені робочі навчальні плати та освітні програми з спеціальностей факультету.


news
news
Колектив кафедри вітає всіх зі святом «День слов’янської писемності і культури».

24 травня в Україні на державному рівні відзначають День слов’янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, які розробили спільну для всіх слов’ян азбуку та стали першими перекладачами богослужбових книг на слов’янську мову.

Завдяки братам-просвітителям на території Київської Русі з’являються унікальні книги, які в наш час стали справжнім світовим надбанням.


news23
Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні до 22 червня 2020 року.

news24
news24
Засідання кафедри.

22 травня було проведено засідання кафедри. На якому розглядалися питання дистанційної форми навчання та хід написання бакалаврських робіт студентами, які закріплені за нашою кафедрою.

Засідання кафедри проходило в програмі Zoom, а також було випробовано проведення засідання в програмі Microsoft Teams.


news23
news24
Колектив кафедри вітає всіх з Днем вишиванки.

Перший, хто поєднав вишиванку з буденним одягом був Іван Франко. Він носив її під піджак та жилет. Саме у такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі.


Усі дати вступної кампанії у 2020 році зсунуто на місяць (серпень) з урахуванням прогнозу розвитку епідеміологічної ситуації Детальніше

news23
news24
Зустріч з генеральним директором директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олегом Шаровим

Викладач кафедри Хамула О.Г. взяв участь у Zoom-зустрічі з генеральним директором директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олегом Шаровим, темою обговорення було про те "Як зміниться вища освіта після карантину". Також під час вебінару були обговорені й такі питання:

  • ✔️ Як організувати навчальний процес під час карантину
  • ✔️ Як завершиться навчальний рік у ЗВО
  • ✔️ Яким буде початок наступного навчального року





Продовження карантину

Загальнонаціональний карантин продовжено до 22 травня – відповідне рішення Уряд ухвалив 4 травня. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.


news21
news22
Карантинні будні

Проведення он-лайн-лекцій за допомогою Zoom


news19
news20
Вчена рада академії

Участь представників кафедри в Вченій раді академії. На вченій раді академії були розглянуті питання організації та хід проведення дистанційної форми навчання на кафедрах, підготовка кафедр до заліково-екзаменаційної сесії та державної атестації, а також було затверджено освітні програми та вибіркові дисципліни спеціальностей академії.


news4
news4
Обговорення проєкту освітньої програми

26 квітня 2020 року відбулося обговорення проєкту освітньої програми «Технологія електронних мультимедійних видань» за участю стейкхолдерів, а саме: виконавчого директора ГС «Кластер видавничої діяльності та поліграфії» Наталії Ярки та Директора ДП «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ»» Ігора Мельника. У проведених дискусіях було взято до уваги рецензії-відгуки щодо освітньо-професійної програми другого магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 186 «Видавництво та поліграфія»





У зв’язку з продовженням карантину до 11 травня, прийнято рішення продовжити дистанційне навчання за допомогою Moodle, Google Classroom та ZOOM. Зверніться до викладачів - навчання згідно розкладу.

З 12 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив 11 березня 2020 року. Карантин запроваджується в усіх закладах освіти незалежно від форми власності та сфери управління.

news4
news4
news4
news4
В стінах Української академії друкарства відбулося освячення оновленої каплиці.

Подія для освітнього процесу нашого вузу дуже важлива, тому що сьогодні фундаментальними векторами виховання і становлення - є безперервне духовне зростання та вміння бачити і цінувати життя у всіх його проявах. А головне розуміти: на все воля Божа. Як зазначив ректор Б. Дурняк - «Те, що ми робимо для академії ми робимо не для себе, ми робимо це для нашого сьогодення, і нашого майбутнього».

Чин освячення каплиці здійснив Преосвященний Владика, Єпископ-помічник та Протосинкел Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир (Груца) у співслужінні з Синкелом Львівської Архиєпархії у справах капеланства студентів о. Андрієм Хомишиним, о. Юрієм Остапюком, о. Мар’яном Мисяковським та семінаристами духовної семінарії.


news4
news4
Урочисте вручення дипломів випускникам магістратури (11:00 — 101 ауд.)

news4
Збори представників кафедр відповідальних з підготовки до внутрішнього аудиту системи управління якістю на кафедрах академії.

news4
news5
news6
В академії пройшла звітна науково-практична конференція працівників та аспірантів академії де були обговорені наукові здобутки на напрацювання.

news1
news2
news3
Захисти магістерських робіт на кафедрі Інформаційних мультимедійних технологій за освітньою програмою «Технологія електронних мультимедійних видань».

Головою Екзаменаційної комісії був Директор ДП «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ»», професор, д-р політичних наук. Ігор Мельник


Події кафедри

кві
28
Засідання кафедри (Zoom)

13:00 — 316 ауд.

бер
10
Засідання кафедри

12:00 — 316 ауд.

бер
03
Засідання кафедри

12:00 — 316 ауд.

Архів методичних і наукових матеріалів

Інформаційна безпека електронних ресурсів

  • Лабораторна робота 1.pdf
  • Мультимедійне видавництво

  • курсова_MM_20.pdf